تبلیغات

به پایگاه اطلاع رسانی جوانان سرباز خوش امدید.

پایگاه اطلاع رسانی جوانان سرباز<meta name="google-site-verification" content="hcFPtuxr2B3ZsrOFAH9NSHZKv0B0Bcwiz3G9t0bfrZA" />

پایگاه اطلاع رسانی جوانان سرباز
وبلاگ خبری فرهنگی هنری وادبی
قالب وبلاگ
Loading
نویسندگان
نطق میان دستور محمدقیوم دهقانی
نماینده مردم شریف شهرستانهای ایرانشهر، سرباز و دلگان
و بخشهای بنت، فنوج ، لاشار و آشار
27تیر 1389

«الحمدالله رب العالمین والصلاه والسلام علی رسول الله و علی آله و اصحابه اجمعین»
با سلام درود بیكران به روان پاك یگانه منجی عالم بشریت حضرت محمدمصطفی (ص) و روح ملكوتی حضرت امام راحل (ره) و شهدای گرانقدر اسلام و انقلاب و آرزوی صحت و سعادت برای مقام معظم رهبری و عرض ارادت به ملت شریف ایران به خصوص مردم فهیم و مرزداران واقعی كشورمان در استان سیستان و بلوچستان.
و سلامی به بلندای نخل‌های پراستقامت بلوچستان به مردم شریف و مهربان حوزه انتخابیه‌ام شهرستانهای ایرانشهر، سرباز، دلگان و بخشهای آشار، لاشار، فنوج و بنت
حادثه ننگین تروریستی و ضد بشری مسجد جامع زاهدان در تاریخ بیست و چهارم تیرماه توسط جیره خواران استكبار جهانی كه باعث مجروح و به شهادت رسیدن جمع كثیری از هموطنان عزیزمان گردید را شدیداً محكوم نموده و خواهان دستگیری سریع این مزدوران خودفروخته میباشیم و شهادت عزیزان از دست رفته را به محضر مبارك مقام معظم رهبری، ملت شریف ایران، مردم عزیز سیستان و بلوچستان به خصوص به خانواده‌های معزز و معظم آنها تسلیت گفته و از خداوند سبحان علو درجات برایشان مسئلت دارم و از مسئولین بزرگوار امنیتی استان نیز میخواهم با تلاش و همتی مضاعف در جهت شناسایی و دستگیری عاملان این حادثه تروریسی اقدام نموده و كاملاً دقت داشته باشند تا حرمت و كرامت مردم بی‌گناه و انقلابی استان حفظ گردد.
وظیفه خود میدانم مراتب تقدیر خود را از مقام معظم رهبری هم به مناسب انتخاب سال 1389 به عنوان سال (همت مضاعف و كار مضاعف) كه حقاً عنوانی بسیار سنجیده در دومین سال از دهه چهارم انقلاب كه دهه پیشرفت و عدالت نامیده شده ابراز نمایم و همچنین از پیام تاریخی و ارزشمند مقام معظم رهبری پس از حادثه تروریستی زاهدان كه تأكید بر هوشیاری مردم و مسئولین در جهت حفظ وحدت و انسجام ملی بود نهایت قدردانی را دارم و از مردم شریف شیعه و سنی استان سیستان و بلوچستان از لبیك گویی این پیام و حفظ آرامش كه الحق نشان از بلوغ سیاسی و اجتماعی آنهاست سپاسگذارم و هر گونه حركات تحریك آمیز در مقابل فرمایشات و پیام مقام معظم رهبری را محكوم و مردود دانسته، چرا كه در چنین شرایطی هر گونه حركت تفرقه‌آمیز گامی در جهت كمك و همراهی با اهداف مزدوران آمریكایی است.
چرا كار و تلاش مضاعف خصوصاً در مناطق محروم و كمتر توسعه یافته‌ای چون سیستان و بلوچستان در راستای اجرایی شدن فرمایشات آقا باعث شده عقب ماندگیهای ادوار گذشته در چارچوب چشم انداز 20 ساله و برنامه های توسعه ای كشور جبران و به شاخص‌های متوسط توسعه كشوری نزدیك‌تر شویم.
به استكبار جهانی و قدرتهای سلطه طلب اعلام میداریم كه فشارهای تهدیدآمیز و تحریم، اهرمهای قدیمی استعمارگرانه‌ سالیان قبل بوده و هم اكنون برای كشورمان كارساز نیست. به گواه تاریخ ، مردم شریف ایران اسلامی در اثر تحریم‌ها بیدارتر، مقتدرتر و توسعه یافته‌تر شده و به صنایعی دست خواهند یافت كه خارج از تصور ذهنی آنهاست. لذا از آنها میخواهم به خود بیایند و از حركات تحریمی به ملت ایران دست برداشته و روند گفتگو و مذاكره را بصورت مسالمت آمیز و بدون هیچگونه پیش شرطی در پیش گرفته كه ملت و دولت ایران در مقابل حقوق حقه خویش در سطح ملی و بین المللی هیچ گونه پیش شرطی را نمی‌پذیرند.
عدالت یكی از عوامل مهم ثبات و پایدراری حكومتهاست. تقسیم امكانات و مدیریتها و مشاركت دادن تمام اقوام و ملتهای ایرانی در اداره امور كشور نیازمند تجدید نظر و توجه جدی مسئولین محترم نظام است چرا كه بی عدالتی و نابرابری باعث ایجاد نفاق و هرج و مرج در جامعه خواهد شد. امروز مناطقی از كشور كه قومیتهای مختلف زندگی میكنند بیش از هر زمان دیگری خود و جامعه خویش را نیازمند مشاركت در امورات سیاسی و اجتماعی كشور میدانند تا هم مورد اعتماد قرار گیرند و هم در سازندگی و پیشرفت كشور نقش ایفا نمایند.
حقاً امام بزرگوار در 22 سال قبل درست پیش بینی كرده و فرمودند نگذارید این انقلاب به دست نامحرمان و نااهلان بیفتد و یا آنها در انقلاب نفوذ كنند كه به لطف خداوند و با رهبری شخصیتی وارسته چون حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای (دامت بركاته) مسئولان كه مرتكب لغزش باشند مورد تذكر جدی و ارشاد قرار خواهند گرفت.
افرادی در لباس نظام سهواً یا تعمداً با تصمیمات نسنجیده خود موجب اجرایی شدن اهداف دشمنان هستند كه باید نسبت به آنها بنا به فرمایش بنیان گذار انقلاب، تردید نمود.
جناب آقای رئیس جمهور، علیرغم اعتقاد راسخی كه به جنابعالی در خصوص برنامه های عدالت محور دارم چنانكه در شروع دولت دهم در مراسم تحلیف فرمودید همه شهروندان درجه یك و برابرند اما گلایه های انبوه جوانان و تحصیل كردگان بلوچ در گزینش‌های استخدامی و مدیریتی برای مشاركت در اداره امور كشور نشان از آن دارد كه بعضی‌ها مانع از اجرایی شدن برنامه‌های بسیار خوب و توسعه‌ای جنابعالی هستند كه درخواست می‌شود جلو این گونه حركات نابخردانه كه به صلاح مملكت نیست گرفته شود.
از رئیس جمهور محترم بخاطر خط لوله گاز عسلویه به سیستان و بلوچستان و انتخاب ایرانشهر به عنوان ورودی گاز استان سپاسگزاری نموده و استدعا دارم هر چه سریعتر توسط دستهای مبارك حضرتعالی شاهد افتتاح شعله گاز در ایرانشهر باشیم.
و همچنین از جنابعالی و وزیر محترم بهداشت و درمان سركار خانم دكتر دستجردی بخاطر ارتقاء دانشكده پرستاری و مامایی ایرانشهر به دانشگاه علوم پزشكی قدردانی ویژه دارم و می‌خواهم ضمن پذیرش دانشجو در مهر ماه سالجاری در رشته‌های مصوب توسط شورای محترم گسترش وزارت متبوع در هجدهم اسفند ماه 1388 خصوصاً رشته پزشكی و اختصاص حداقل دو نفر سهمیه در این رشته برای داوطلبان بومی در هر یك از شهرستانهای ایرانشهر، سرباز، دلگان، نیكشهر، زابلی، چابهار و كنارك كه زیر پوشش خدمات این دانشگاه قرار خواهند گرفت حركتی اساسی برای رفع مشكلات كمبود نیروی انسانی متخصص و ماندگار این شهرستانها برداشته شود.
از وزیر محترم كشور بخاطر دستور بررسی برای ارتقاء تعدادی از دهستانها و بخشهای استان قدردانی نموده و خواستار عملی سازی هر چه سریعتر این مهم می‌باشد.
با توجه به اینكه یكی از شاخصه‌های مهم ناامنی در كشور و مناطق مرزی بیكاری و مشكل اشتغال جوانان است از رئیس جمهور محترم میخواهم در جهت رونق مرزها و فعالیت بازارچه‌های مرزی و گذرهای مصوب مرزی بصورت عملی دستورات لازم را ابلاغ تا با این كار برای مرزنشینان و مرزداران عزیز منطقه ایجاد اشتغال گردد.
ضمن تذكر جدی به وزیر محترم نیرو نسبت به بی توجهی به مشكلات برق و آب شهرها و روستاهای حوزه انتخابیه و هدررفت اعتبارات كلان و هزینه‌های كارشناسی نشده و غیراصولی از ایشان میخواهم با اعزام گروهی ویژه برای بررسی و برنامه ریزی در جهت رفع این مشكلات و جلوگیری از صدور تعرفه های غیرواقعی برای مردم عزیز منطقه خصوصاً شهروندان عزیز شهر مرزی پیشین كه بارها شاهد هستیم در یك دوره تعرفه های 500 تا 700 هزار تومانی صادر گردیده است كه بسیار وحشتناك و در توان شهروندان عزیز منطقه محروم نمیباشد.
با توجه به پراكندگی و تراكم پائین جمعیتی و فاصله قابل توجه شهرها و روستا در استان سیستان و بلوچستان و فراهم بودن زیرساختهای لازم برای ارتقاء شهرستان ایرانشهر به استان كه یكی از خواسته های به حق میزبانان مقام معظم رهبری در ایرانشهر میباشد از رئیس جمهور محترم میخواهم دستورات لازم برای ارتقاء جنوب استان به مركزیت ایرانشهر به استان را به مسئولیت محترم صادر نمایند.
از وزیر محترم آموزش و پرورش میخواهم در جهت اجرایی نمودن مصوبه مجلس در خصوص جذب نیروهای حق التدریس بر اساس اعمال تمام معیارهای مشخص شده اقدام نمایند./ق

والسلام علیكم و رحمت الله بركاته
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب