تبلیغات

به پایگاه اطلاع رسانی جوانان سرباز خوش امدید.

پایگاه اطلاع رسانی جوانان سرباز<meta name="google-site-verification" content="hcFPtuxr2B3ZsrOFAH9NSHZKv0B0Bcwiz3G9t0bfrZA" />

پایگاه اطلاع رسانی جوانان سرباز
وبلاگ خبری فرهنگی هنری وادبی
قالب وبلاگ
Loading
نویسندگان
با سلام و صلوات بر یگانه منجی عالم بشریت حضرت محمد مصطفی
(صلی الله علیه و آله و سلم) و سلام بر شهدای اسلام و انقلاب ، امام شهدا و آرزوی صحت و سلامت برای مقام معظم رهبری. لازم می دانم از حضور پررنگ و پرشور ملت شریف ایران و همچنین سیستان و بلوچستان بویژه مردم فهیم حوزه انتخابیه خویش در راهپیمایی روز جهانی قدس قدردانی کرده و پیشاپیش عید سعید فطر را به همه این عزیزان تبریک و تهنیت عرض می نمایم.
ایام هفته دولت را به دولتمردان دلسوز و زحمتکش تبریک گفته و سالروز شهادت شهیدان وارسته رجایی و باهنر را گرامی م یداریم.
عدالت عامل اصلی ثبات و پایداری حکومتها است اگر در گوشه و کنار جهان به خصوص در اطراف خویش نظری داشته باشیم شاهد هستیم که حرکتهای انقلابی ضدحاکمیتی در بسیاری از کشورهای عربی به علت بی عدالتی و نادیده گرفتن حقوق ملت و اقوام و تاراج شیدن سرمایه کشور حکام جاه طلب و ظالم را زمینگیر کرده و حکام دیگری که انتظار حرکت انقلابی مردم را می کشند به لرزه درآورده است. بنابراین معادلات عدالتخواهانه برای هیچ حکومتی استثنا قائل نیستند . در گوشه ای ازدنیا که حکومتی نسبت به حقوق اقوام و ملت خویش عادلانه رفتار نکند و اصول امانتداری را در حفظ سرمایه کشور رعایت ننماید باید منتظر حرکتهای انقلابی و خروشان ملتها بر علیه خود باشد، قطعاً سرنوشتی غیر از سرنوشت مبارک، قذافی و امثالهم نخواهد داشت. فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با مسؤولان و کارگزاران نظام که فرمودند بعد از ( 32 ) سال از نظام اسلامی در کشور اگر نگاه واقع بینانه داشته باشیم کشور به دستاوردها و پیشرفتهای بزرگ و غیر قابل تصوری دست یافت ه که زمینه ساز حرکت شتابان به سمت قله های توسعه ای برای انجام کارهای انجام نگرفته هستند. این موضوع نشان از آن دارد که تمام دولتهای نظام اسلامی بنابر مقتضیات زمان و منابع در اختیار کارهای بسیار خوبی را انجام داده و حرکت رو به جلو داشته اند، اما برای رسیدن به جایگاه شایسته در منطقه و جهان و توجه بیشتر جهاد و جهاد گونه در سال جهاد اقتصادی برای رفع مشکل اشتغال و تورم، فرهنگ کار از ضرورتهای کشور بخصوص نیاز مناطق و استانهای محرومی چون استان سیستان و بلوچستان برای رسیدن به توسعه متوازن است. طرح مشکلات و درخواست توجه به مناطق کمتر برخوردار نشاندهنده اولویت کاری با استفاده از ظرفیتهای موجود در حرکت به سوی تعالی و پیشرفت است.
همکاران محترم! نمایندگان ملت شریف ایران! قانون هدفمندسازی یارانه ها یکی از قوانین بسیار خوب و نادری است که نتیجه تلاش چند ساله دولت و مجلس هشتم می باشد که اگر به طور کامل و درست در زمان مشخص شده اجرایی شود نتایج بسیار مثبت و ارزشمندی برای کشور به بار خواهد آورد، اما اگر درست اجرا نشود نتیجه عکس و خطرناکی برای ملت و کشور خواهد داشت.
عزیزان! عدم رعایت بخشهای حمایتی قانون باعث ایجاد نگرانی در مردم و تولیدکنندگان بخشهای کشاورزی و صنعتی شده است تعرفه های بالای برق مصرفی که خارج از توان مردم در پرداخت است به خصوص در استانهای گرمسیر مشکلاتی را برای مردم بوجود آورده است، به طوری که هزینه برق مصرفی از ( 150 ) هزار تا ( 450 ) هزار تومان محاسبه گردیده است. عزیزان! تعرفه هایی که هم اکنون به رؤیت شما رسیده است این تعرفه ها از ( 150 ) تا ( 450 ) هزار تومان است ( چطور مردم می توانند اینها را پرداخت کنند؟ یک کارگری که ( 300 هزار تومان حقوق می گیرد چطور می تواند هم خودش را تأمین کند و هم برق مصرفی اش را پرداخت کند؟
تولیدات بخش کشاورزی و صنعتی نیز به خصوص در بخش خرد باز هم به علت تعرفه های بالای برق مصرفی رو به تعطیلی است که از رئیس جمهور محترم می خواهم با اجرایی نمودن صحیح و کامل قانون حمایت از تولیدکنندگان و ایجاد بازار فروش برای تولید کننده کشاورزی و صنعتی موجبات توسعه کشور را فراهم نمایند.
از وزیر محترم کشور، استاندار و معاونت سیاسی استانداری سیستان و بلوچستان به خاطر ارائه طرح ارتقاء تعدادی از بخشها و دهستانهای شماره 19362 روزنامه رسمی مذاکرات جلسه علنی مجلس شورای اسلامی (دوره هشتم) جلسه 354 صفحه 21
استان به دولت قدردانی نموده، از رئیس جمهور و هیأت محترم دولت می خواهم نسبت به تصویب طرح های ارائه شده تسریع و به انتظار مردم پایان دهند.
یکی از مشکلات کشور به خصوص استان سیستان و بلوچستان نرخ بالای بیکاری در این استان است . نرخ بیکاری در استان سیستان و بلوچستان عزیزان! ( 23 ) درصد اعلام گردیده، اما واقعیت آن است که نرخ بیکاری در این استان بیش از ( 35 ) درصد می باشد که بسیار نگران کننده و تکاندهنده است که باید در سال جهاد اقتصادی حرکتی جهادگونه برای رفع این نگرانی صورت گیرد . ارائه آمارهای اشتغال ( مقطعی کاری را پیش نخواهد برد، انتظار می رود ( 2) میلیون و ( 500 هزار شغلی که رئیس جمهور محترم برای امسال پی شبینی نموده است
به عنوان اشتغال دائم و با رقم مناسب شامل حال استان سیستان و بلوچستان باشد.
جناب رئیس جمهور! نیروگاه بخار ایران شهر تنها نقطه امید در ایران شهر برای استخدام برای جوانان جوانترین شهر کشور است اما متأسفانه علی رغم وجود تحصیلکرده های بسیار خوب و مرتبط در سطح شهرستان و استان بیش از ( 50 ) درصد افراد جذب شده در آزمون استخدامی سال قبل از خارج از استان و بیش از ( 95 ) درصد آنها خارج از شهرستان ایران شهر بوده اند، آیا این حق میزبانان مقام معظم رهبری است؟ چرا در استان و شهرستانی که نیروی متخصص و بیکار دارد و نرخ بیکاری که یکی از عوامل بروز معضلات ناگوار ناامنی است فرصت اشتغال از جوانان سلب م یشود و افرادی ب هکار گمارده م یشوند که پس از جذب بعد از یکی دو سال به دنبال انتقال می باشند؟ آیا این است عدالت؟
ضمن تشکر از وزیر محترم نیرو به علت اصلاح نرخ تعرفه برق مصرفی شهرستانهای ایرانشهر، سرباز و دلگان از ایشان می خواهم نسبت به رفع مشکل افت ولتاژ شدید برق و جلوگیری از خسارت وارده و از بین فتن لوازم برقی در شهرستانهای مذکور که در تابستان امسال واقعاً این موضوع به شدت موجب رنجش خاطر شده است به صورت اساسی اقدام نمایند و اجازه ندهند مردم بسیار عزیز ایرانشهر این چنین فدای جریانات سیاسی برخی از افراد باشند.
آقای وزیر! از ( 5) هزار روستای استان سیستان و بلوچستان فقط 2500 ) روستا از آب شرب بهره مندند که جای تشکر دارد اما جناب ) وزیر! آیا می دانید که ( 2500 ) روستای دیگر فاقد شبکه آّب شرب بهداشتی می باشند که عل یرغم پیگیری های مستمر نمایندگان استان متأسفانه حرکت جهادگونه برای حل این مشکل صورت نگرفته است که از جنابعالی می خواهم در سال جهاد اقتصادی در جهت لبیک گویی به شعار سال و تأکیدات مقام معظم رهبری حرکت جهاد گونه ای داشته باشید تا در پایان سال شاهد کاهش(50 ) درصدی عدد روستاهای فاقد شبکه آب شرب بهداشتی باشیم. )
از وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری از ارتقاء قطعی مجتمع آموزش عالی ایرانشهر به دانشگاه ولایت ایرانشهر قدردانی می کنم و امیدوارم توجهات به این دانشگاه در شأن و منزلت نام آن باشد و از جنابعالی می خواهم نسبت به اصلاح ساختار مدیریتی در دانشگاهها و حذف مدیران پروازی و ناکارآمد در کشور اقدام فرمایید.


طبقه بندی: محمد قیوم دهقانی نماینده مردم ایرانشهر سرباز لاشار بنت وفنوچ در مجلس،
[ شنبه 26 شهریور 1390 ] [ 10:20 ب.ظ ] [ حیدر بلوچ ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب