تبلیغات

به پایگاه اطلاع رسانی جوانان سرباز خوش امدید.

پایگاه اطلاع رسانی جوانان سرباز<meta name="google-site-verification" content="hcFPtuxr2B3ZsrOFAH9NSHZKv0B0Bcwiz3G9t0bfrZA" />

پایگاه اطلاع رسانی جوانان سرباز
وبلاگ خبری فرهنگی هنری وادبی
قالب وبلاگ
Loading
نویسندگان
خط ریلی چابهار پیگیری شود

محمد قیوم دهقانی خواستار شد"محمد قیوم دهقانی"نماینده ایرانشهر ،سرباز و الگان و بخشهای لاشار، فنوج ،بنت و آشار در مجلس شورای اسلامی می‌گوید:ما از معاونت برنامه‌ریزی جدید انتظار داریم كه هرچه سریعتر خط ریلی چابهار را پیگیری كنند. راه‌آهن چابهار- ایرانشهر- زاهدان- میلك- مشهد از بزرگترین و مهمترین پروژه‌هایی است كه اجرایی شدن آن به رشد و رونق سیستان وبلوچستان كمك بسیار بزرگی خواهد كرد و استان ما از بن‌بست بیرون خواهد آمد.

دهقانی كسب اعتبارات شناور را كه در طول سال در اختیار معاونت قرار می‌گیرد بسته به تلاش معاونت و مدیران استانی عنوان می‌كند و می‌گوید: نمایندگان هم در این زمینه برای كمك به معاونت استان و مدیران آمادگی لازم را دارند.

عضو كمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تاكید بر توزیع مناسب اعتبارات در استان می‌گوید: انتظار ما از معاونت استان این است كه اگر اعتباری در اختیار معاونت قرار می‌گیرد، ‌قبل از توزیع مناطق مختلف را نیاز‌سنجی كرده باشند.

دهقانی در این جلسه به بحث در بخش دانشگاهی در استان پرداخته است.

وی با اشاره به ارتقای دانشكده پرستاری به علوم پزشكی در ایرانشهر می‌گوید: در استان ما چهار قطب دانشگاهی چابهار، زاهدان، ‌زابل و ایرانشهر وجود دارد، ‌اما ایرانشهر نسبت به دیگر دانشگاه‌ها به توجه و رشد بیشتری نیاز دارد. این دانشكده به تازگی از دانشگاه سیستان و بلوچستان استقلال یافته و برای این كه بتواند روی پای خودش بایستد به كمك و توجه مسئولان استان نیاز دارد.

به گفته این نماینده، دانشكده ایرانشهر به ایجاد رشته پزشكی و چندین رشته دیگر احتیاج دارد.

همچنین دهقانی در این جلسه از معاونت برنامه‌ریزی استان خواست جهت تأسیس یك بیمارستان آموزشی برای دانشگاه علوم پزشكی ایرانشهر از طریق وزارتخانه بهداشت و در مان اقداما ت و همكاری لازم را داشته باشد.

این استان دارای آب و هوای بیابانی، صحرایی واقلیم گرم بابارندگی كم و مشخصه بارز آن بادهای 120 روزه است و از جنوب نزدیك به استوا و دارای اقلیم گرم و زمستان‌های نسبتاً معتدل است. وسعت استان و تنوع آب و هوایی، موجب بروز تنوع در پوشش گیاهی و غنای منابع طبیعی تجدید شونده شده است. حدود 55 درصد از كل مساحت استان معادل 000/250/10 هكتار را مراتع دربرگرفته است كه 300 هزار هكتار مراتع خوب، 750 هزار مراتع متوسط و 2/9 میلیون هكتار مراتع فقیر و خیلی فقیر هستند. وجود تالاب هامون و امكان تولید علوفه نی و بونی در سطح 000/150 هكتار با تولید متوسط حداقل 6 تن در هكتار علوفه خشك (در مواقع خشكسالی) از سرمایه‌های مهم منطقه به شمار می‌رود. در استان بیش از 1200 گونه گیاهی كه حدود 70 گونه آن دارای ارزش دارویی و صنعتی هستند شناخته شده است. از جمله می‌توان گونه‌های كهور، كنار، بنه، بادام، جش و گز روغن را نام برد. مساحت جنگل‌های استان كه عمدتاً نیمه‌متراكم و كم‌متراكم هستند قریب به یك میلیون هكتار است.

جمعیت استان 4/2 میلیون نفر در سال 85 برآورد شده كه 4/3 درصد از جمعیت كل كشور را به خود اختصاص می‌دهد. نرخ متوسط رشد سالانه جمعیت طی دوره 75-70 حدود 7/3 درصد بوده كه اكنون به 15/3 درصد كاهش یافته است. 49درصد جمعیت استان کمتراز 15 سال سن دارند. بالا بودن ضریب جوانی جمعیت از مشخصه‌های مهم جمعیتی استان است.طبقه بندی: آقای محمد قیوم دهقانی : رسانه ها،
[ جمعه 1 مهر 1390 ] [ 11:04 ب.ظ ] [ حیدر بلوچ ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب