تبلیغات

به پایگاه اطلاع رسانی جوانان سرباز خوش امدید.

پایگاه اطلاع رسانی جوانان سرباز<meta name="google-site-verification" content="hcFPtuxr2B3ZsrOFAH9NSHZKv0B0Bcwiz3G9t0bfrZA" />

پایگاه اطلاع رسانی جوانان سرباز
وبلاگ خبری فرهنگی هنری وادبی
قالب وبلاگ
Loading
نویسندگان
نطق آقای محمدقیوم دهقانی نماینده محترم ایرانشهر

دوره هشتم ـ جلسه 356

نطق آقای محمدقیوم دهقانی نماینده محترم ایرانشهر

محمدقیوم دهقانی ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم
با سلام و صلوات بر یگانه منجی عالم بشریت حضرت محمد مصطفی (صلی‌الله‌علیه‌و‌آله‌و‌سلم) و صحت و سعادت برای مقام معظم رهبری و سلام بر ملت شریف ایران اسلامی.
پیشاپیش ایام مبارك هفته دفاع مقدس را به ملت شریف ایران تبریك گفته و خاطرات آن را گرامی می‌داریم و قدردان زحمات و تلاش‌های جوانان و جان بر كفان، نیروهای امنیتی، مرزداران و مرزبانان كشورمان خواهیم بود.
بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری رونق اقتصادی و حل مشكلات معیشتی مردم، ضرورت رسیدن به اهداف چشم انداز، مقابله با اهداف خصمانه نظام سلطه بر ضد ملت ایران است. آیا در سال جهاد اقتصادی هدیه ملت شریف ایران حیف و میل (3) هزار میلیارد تومانی بیت‌المال بود؟ همكاران بزرگوار! فراموش نكنیم كه قدرت ما و دولتمردان عزیز لطف الهی و عنایت مردم و نظام اسلامی است. هرگونه غفلت در این مورد قطعاً ما را به غروری كاذب و پوچ مبتلا خواهد ساخت كه ضرر ناشی از آن متوجه مردم و نظام خواهد بود. بنابراین نباید اجازه دهیم بعضی‌ها به خاطر حركات ناپسند و جاه‌طلبانه خویش به كشورمان آسیب رسانده و سرمایه عظیم آن را به تاراج بكشانند.
عزیزان! نباید مورد اغفال و ترفندهای این چنین افراد قرار بگیریم و در تصمیمات تسلیم خواسته آنها شد كه بگویند زمان مناسب نیست، می‌خواهم بگویم كه چه زمانی موقع برخورد نمایندگان محترم با متخلفین و مفسدان اقتصادی فرا می‌رسد؟ بدانید كه اگر نسبت به سوگندی كه در مقابل ملت ایران و نظام اسلامی یاد كرده‌ایم كوتاهی كنیم، دیر یا زود منتظر مجازات الهی باشیم.
جناب آقای دكتر احمدی‌نژاد! روحیه خستگی‌ناپذیر دولت جناب‌عالی برای كار و تلاش و فراهم نمودن زیرساخت‌های توسعه‌ای و ارتقاء بخش‌ها و شهرها به شهرستان و همت و اراده مستحكم حضرت‌عالی برای آبادانی كشورمان قابل تقدیر است اما متأسفانه ضعف نظارتی بعضی از دستگاههای نظارتی و یا عدم اجرایی شدن گزارش نظارتها باعث شده نه تنها شعار شما در معرفی مفسدان اقتصادی گذشته عملی نشود بلكه در زمانهای مختلف به نحوی از انحاء شاهد بروز و تقویت مفسدان اقتصادی جدیدی باشیم كه در حال حاضر دستبرد (3) هزار میلیارد تومانی به بیت‌المال عمومی سخن روز گردیده كه در جلسه غیرعلنی روز یكشنبه 25/6/90 مجلس شورای اسلامی گزارش ریاست محترم بانك مركزی، وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی، مدیرعامل محترم بانك صادرات و همچنین گزارش سازمان بازرسی كل كشور به ‌عنوان دستگاه نظارتی و تفاوت فاحش گزارشها را شنیدیم، تذكرات سازمان بازرسی در مورد این موضوع به بانك مركزی و دیگر بانك‌ها و بی‌توجهی آنها نسبت به گزارشات، حمایت از چه چیزی می‌تواند داشته باشد؟
آیا تصمیم در مورد این افراد به همین كه آنها را پیدا، معرفی و مجازات می‌كنیم كفایت می‌كند؟ آیا طرح موضوع و پیگیری آن بزرگنمایی است كه بعضی عزیزان می‌فرمایند بزرگنمایی نكنید، آیا سكوت در این مورد اهانت به مردم و نظام نیست؟
جناب آقای رئیس‌جمهور! شفاف‌سازی، معرفی و مجازات این افراد و حامیان آنها در دستگاههای اجرایی نقطه مثبت بزرگی برای دولت خواهد بود و خواسته ملت شریف ایران اسلامی امانتداری و حفظ سرمایه كشور و مجازات خیانتكاران به نظام و مردم است كه امیدواریم با گذشت زمان به فراموشی سپرده نشود. اگر دیروز موضوع شهرام جزایری و امثال او به جایی می‌رسید مطمئناً امروز شاهد تكرار آنها نمی‌شدیم.

نمایندگان عزیز و مسؤولین محترم نظام! اگر موضوع اخیر به نتیجه نرسد، نوعی بی‌اعتمادی و نگرانی در مردم ایجاد خواهد شد كه بسیار خطرناك است. اگر متخلفین نمی‌توانند استعفاء كنند آیا جرأت عذرخواهی از ملت ایران را هم ندارند؟
از ارایه لایحه افزایش (20) نماینده به كشور و یك نماینده به استان سیستان و بلوچستان از رئیس‌جمهور و وزیر كشور و استاندار محترم تشكر می‌نمایم و از همكاران و هیأت‌رئیسه محترم استدعا دارم نسبت به تصمیم نهایی به نحوی اقدام فرمایند تا در انتخابات این دوره مجلس شورای اسلامی اجرایی شود.
سركار خانم وحیددستجردی وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشكی! شما از وزیران بسیار خوب، با برنامه و پیگیر می‌باشید اما آیا می‌دانید تصمیمات شما در مورد دانشگاه علوم پزشكی ایرانشهر درخصوص افزایش تعداد دانشكده‌ها، رشته‌های آموزشی و قرعه نهایی راه‌اندازی دانشگاه علوم پزشكی در دوران تصدی وزارت فقط در شعار خلاصه شده و هیچگونه اقدام عملی صورت نگرفته است؟ آیا حق میزبانان ولایت این است؟ چرا اجازه می‌دهید خدمات نظام اسلامی توسط بعضی افراد نابخرد فدای جریانات سیاسی شود؟ لذا از جناب‌عالی می‌خواهم نسبت به راه‌اندازی دانشگاه علوم پزشكی ایرانشهر و افزایش رشته‌های آموزشی و دانشكده‌های آن با حساسیت خاص تسریع و در تأمین پزشك خانواده و مراكز درمانی روستایی كه بصورت گسترده مشكل دارند اقدام فرمایید.
از وزیر محترم راه و شهرسازی به خاطر اقدامات ارزنده جناب‌عالی در بخش مسكن و صداقت در عمل، به دور از هرگونه تبعیض تقدیر نماییم. وزیر محترم! در بحث راه آیا می‌دانید كه بسیاری از پروژه‌ها، راههای روستایی، پل‌سازی و غیره متوقف شده است؟ آیا می‌دانید قولی كه برای شروع پروژه‌های واگذار شده به قرارگاه خاتم در كمیسیون عمران داده بودید كه از پانزدهم شهریور ماه اقدامات عملی در آن شروع خواهد شد هنوز هیچگونه اقدامی صورت نگرفته است؟
لذا از جناب‌عالی می‌خواهم با حضور در منطقه از وضعیت نامناسب راههای روستایی، ركود پروژه‌ها و عدم نظارت صحیح در هزینه‌كرد اعتبارات آگاه شوید.
اما سخنی با عزیزان رسانه‌ها:
از همه عزیزان مطبوعات، خبرگزاری‌ها، رسانه‌های ملی و منطقه‌ای بر انعكاس خدمات مسؤولان محترم نظام، نمایندگان ملت و سخن مردم قدردانی می‌كنم. چه خوب است این انعكاس همچون گذشته با عنایت و فرمایشات مقام معظم رهبری در جهت اطلاع‌رسانی خدمات و اقدامات مثبت برای تقویت آنها و نیز طرح مشكلات و خواسته‌های مردمی برای تعیین اولویت‌های كاری با استفاده از ظرفیت‌های‌ موجود باشد.
مردم استان گلایه‌ای از این عزیزان دارند كه قابلیت‌ها، پتانسیل‌ها و بخش‌های مثبت استان سیستان و بلوچستان را به خوبی معرفی نكردند. تنها زمانی این عزیزان به سراغ این استان می‌آیند كه اتفاق ناگواری رخ داده باشد، در این صورت بسیار خوب تمام استان را با نگاه منفی روی آنتن می‌برند كه واقعاً جای بسی بی‌انصافی است. من از این عزیزان دعوت می‌كنم بیایند و واقعیاتها را از نزدیك ببینند و با انعكاس آنها سایه از قابلیتهای ارزنده استان بردارند.
قانون یكسان‌سازی شاخص‌های توسعه‌ای در استان‌های محروم و كمتر برخودار رعایت نشده است. به ‌عنوان نمونه در بحث آب شرب روستایی در استان سیستان و بلوچستان فقط (2500) روستا دارای شبكه آب بهداشتی هستند و (2500) روستای دیگر فاقد آب شرب بهداشتی هستند كه این درواقع یك بی‌عدالتی محض از طرف وزارت نیرو برای استان سیستان و بلوچستان است كه انتظار داریم با نگاهی ویژه و با همتی مضاعف نسبت به رفع مشكل آب شرب بهداشتی روستاهای استان سیستان و بلوچستان اقدام نمایند.
بروز ناامنی‌های ناشی از عدم اجرای صحیح قانون هدفمندسازی یارانه‌ها موضوعی است كه به علت مشكلاتی كه در بحث تأمین هزینه‌ها مردم عزیز استان سیستان و بلوچستان دارند، بعضی افراد ناچاراً دست به اقداماتی می‌زنند كه مشكلات ناامنی استان را افزایش داده است. از عزیزان و مسؤولان و نمایندگان محترم می‌خواهم كه فكری به حال مردم مناطق محروم داشته باشند كه قانون هدفمندسازی یارانه‌ها اگر به درستی اجراء شود این مشكلات كمتر خواهد بود. والسلام علیكم و رحمه الله و بركاتهطبقه بندی: محمد قیوم دهقانی نماینده مردم ایرانشهر سرباز لاشار بنت وفنوچ در مجلس،
[ سه شنبه 5 مهر 1390 ] [ 09:04 ب.ظ ] [ حیدر بلوچ ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب