تبلیغات

به پایگاه اطلاع رسانی جوانان سرباز خوش امدید.

پایگاه اطلاع رسانی جوانان سرباز<meta name="google-site-verification" content="hcFPtuxr2B3ZsrOFAH9NSHZKv0B0Bcwiz3G9t0bfrZA" />

پایگاه اطلاع رسانی جوانان سرباز
وبلاگ خبری فرهنگی هنری وادبی
قالب وبلاگ
Loading
نویسندگان
زاهدان- محمد قیوم دهقانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اكنون آبهای چند رودخانه مرزی از جمله شهری كر، آشاری كر، حدی كر و جبدر در جنوب سیستان و بلوچستان و چند رودخانه مرزی دیگر در اطراف شهرستان سراوان به سبب مهار نشدن، به بیرون از كشور جاری می شوند.
وی اظهار داشت: همچنین برخی روان آبهای مرزی به دریای عمان می ریزد و علی رغم ساخت سد پیشین در این بخش هنوز بخش زیادی از روان آبها مهار نشده است.
دهقانی اضافه كرد: مهار روان آبها در جنوب سیستان و بلوچستان و جلوگیری از هدر رفت طغیان رودخانه ها كه جز لاینفك زندگی مردم این منطقه است، مشكل آب آشامیدنی و تامین آب زمین های كشاورزی را برطرف می كند.
وی افزود: دولت طی سالهای گذشته با ساخت چندین سد در استان و مهار بخش اعظمی از روان آبها در كنترل آبهای مرزی اقدامات مطلوبی انجام داده كه ادامه این اقدامات برای سیستان و بلوچستان ضروری است.
دهقانی اظهار داشت: اكنون مطالعات ایجاد سد بر روی رودخانه مرزی شهری كر در حوالی شهرستان زابلی به اتمام رسیده كه در صورت اختصاص اعتبار به این سد وارد مرحله اجرایی خواهد شد. وی اظهار امیدواری كرد: با اختصاص اعتبار به این سد و اجرایی شدن آن تا قبل از سال 92 به بهره برداری برسد.
نماینده مردم ایرانشهر، سرباز و دلگان در مجلس شورای اسلامی توجه ویژه دولتمردان به استان سیستان و بلوچستان در بخش اعتبارات را مورد تاكید قرار داد.
او گفت: شاخص های توسعه در این استان پایین است اما در مقابل، ظرفیت ها برای توسعه در بخش های مختلف به وفور وجود دارد به طوری كه هیچ استانی در سطح كشور قابلیت های بالقوه سیستان و بلوچستان را ندارد.
وی افزود: هر چند حجم بالای روان آبها در جنوب استان و پدیده ریزگردها و بادهای 120 روزه در شمال استان از عوامل مخربی است كه به ظاهر توسعه منطقه را با مشكل روبه رو كرده اما تبدیل این تهدیدها به فرصت و استفاده بهینه از آنها بخش اعظم مشكلات مردم را برطرف می كند.
دهقانی ادامه داد: مهار روان آبها مشكل خشكسالی و كمبود آب آشامیدنی مردم منطقه جنوب را برطرف می كند و استفاده از بادهای 120 روزه برای تولید انرژی بسیار مثمر ثمر خواهد بود.
نماینده مردم ایرانشهر، سرباز و دلگان در مجلس گفت: شرایط خاص این استان، گستردگی و قابلیت های ویژه اقتصادی بویژه دسترسی به آبهای آزاد در منطقه چابهار، 300 كیلومتر مرز آبی و 1100 كیلومتر مرز خشكی و دیگر قابلیت ها سیستان و بلوچستان را از سایر استان ها متمایز كرده است.
وی تاكید كرد: اختصاص اعتبارات بیشتر به سیستان و بلوچستان برای ساماندهی مرزها، مهار روان آبها و پدیده خشكسالی به طور قطع برای كل كشور ثمربخش خواهد بود و بازخورد مطلوب آن كل مناطق ایران را در برمی گیرد.


طبقه بندی: محمد قیوم دهقانی نماینده مردم ایرانشهر سرباز لاشار بنت وفنوچ در مجلس،
[ جمعه 27 آبان 1390 ] [ 11:59 ب.ظ ] [ حیدر بلوچ ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب