تبلیغات

به پایگاه اطلاع رسانی جوانان سرباز خوش امدید.

پایگاه اطلاع رسانی جوانان سرباز<meta name="google-site-verification" content="hcFPtuxr2B3ZsrOFAH9NSHZKv0B0Bcwiz3G9t0bfrZA" />

پایگاه اطلاع رسانی جوانان سرباز
وبلاگ خبری فرهنگی هنری وادبی
قالب وبلاگ
Loading
نویسندگان

زاهدان - معاون برنامه ریزی استاندار سیستان و بلوچستان خواستار افزایش اعتبارات مقابله با پدیده خشكسالی به این استان شد.

'رجب علی شیخ زاده' چهارشنبه شب در گفتگو با خبرگزاری چمهوری اسلامی افزود: اعتبارات خشكسالی باید صرفا بر اساس دو ویژگی 'مساحت' یا 'میزان بارندگی' هر استان توزیع شود.

وی اظهار داشت: سیستان و بلوچستان با 11 درصد مساحت ایران پهناورترین استان كشور است و از طرفی با كمی بارندگی بویژه طی سالهای اخیر مواجه شد بر این اساس نیازمند تخصیص اعتبارات ویژه برای مقابله با پدیده خشسكالی است .

وی گفت: سیستان و بلوچستان با اقلیم خشك مواجه است و بارندگیهای موسمی نیز به دریا ریخته می شود و باید با اختصاص اعتبارات قابل توجه شرایط را تغییر داد.

وی بیان داشت: امسال یك هزار و 130 میلیارد تومان اعتبار در اختیار وزارت جهاد كشاورزی برای مقابله با پدیده خشكسالی قرار گرفت كه از این رقم تنها 27 میلیارد تومان به سیستان و بلوچستان اختصاص یافت.

معاون استاندار سیستان و بلوچستان گفت: وزارت جهاد كشاورزی باید عنایت بیشتری به این استان داشته باشد و در اختصاص اعتبار تمام شرایط و ویژگیهای منطقه را لحاظ كند.

شیخ زاده با بیان اینكه معاونت راهبردی ریاست جمهوری نیز اعتبارات خوبی برای كاهش اثرات خشكسالی به سیستان و بلوچستان اختصاص داد، خاطرنشان كرد: اما شرایط خاص این استان نیاز مضاعفی ایجاد كرده است.

معاون استاندار سیستان و بلوچستان گفت: مثلا شمال این استان (منطقه سیستان) طی سالهای گذشته بارندگی بسیار كمی داشت و دریاچه هامون خشك شد و در جنوب استان هر از چند گاه بارشهای رگباری خسارت های زیادی به كشاورزان وارد می كند.

شیخ زاده اظهار داشت: این شرایط خاص باید مورد توجه دستگاههای مسوول بویژه در وزارت جهاد كشاورزی قرار گیرد.

معاون استاندار سیستان و بلوچستان خاطرنشان كرد: دولت طی سالهای اخیر اعتبارات خوبی به بخشهای مختلف این استان اختصاص داد اما بخش كشاورزی به دلیل استمرار و تشدید پدیده خشكسالی نیازمند نگاه ویژه و عنایت خاص است.

شیخ زاده گفت: علی رغم تشدید پدیده خشكسالی در سیستان و بلوچستان هنوز این استان قطب كشاورزی كشور بوده و از معدود استانها با تولید میوه های غیر فصل است.

وی بیان داشت: سیستان و بلوچستان در كنار محصولات فصل و غیر فصل نظیر گندم، هندوانه، پیاز، سیب زمینی، خرما و پسته تولیدات متنوع و كم نظیری همچون چیكو، انبه، موز و گواوا دارد.
[ جمعه 4 آذر 1390 ] [ 01:56 ق.ظ ] [ حیدر بلوچ ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب